Pelmeni

 • 911 Kalori
 • 4 Kişilik
 • 30dk Hazırlama
 • 15dk Pişirme

Pelmeni Hikayesi

Bu Rus mantıları, sulu kıyma, soğan ve basit baharatlarla doldurulmuş geleneksel köftelerdir. Soğuk bir kış gününde ekşi krema veya eritilmiş tereyağı ile servis yapın!
Pelmeni nedir? Pelmeni nasıl yapılır?

Pelmeni Malzemeleri

Pelmeni Tarifi Nasıl Yapılır?

Makarna Tarifleri

Pelmeni Tarifinin Yapılışı 1. Unu ve tuzu büyük bir karıştırma kabına eleyin. Yumurtaları ekleyin ve karışana kadar karıştırın. Su ekle.

 2. Bir mikser kullanarak, hamuru pürüzsüz olana kadar karıştırın. Düz bir çalışma yüzeyine un serpin. 3. Büyük bir kapta kıyma, rendelenmiş soğan, tuz ve karabiberi elinizle iyice karışana kadar karıştırın. 4. Zamandan tasarruf etmek için mantı kalıbı kullanarak köftelere şekil verin. Bunu yapmak için, düz bir parça hamur açın ve iyice unlanmış kalıbın üzerine yerleştirin. Her deliği etle doldurun. 5. Başka bir düz, yuvarlak hamur parçası yapın ve üstüne yerleştirin. Un serpin ve her bir hamur ayrılana kadar hamurun üzerinde yuvarlamak için bir oklava kullanın. 6. Kalıbı ters çevirin ve mantıyı sallayın. Unla tozlayın. Bu noktada, daha sonra yemek için dondurabilir veya hemen yemek için kaynatabilirsiniz. 7. Alternatif olarak mantıyı elle de yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, hamuru açın ve bir kurabiye kalıbı kullanarak küçük daireler kesin. 8. Ortasına et karışımını koyun ve kenarlarını yarım ay şeklinde katlayın, iç dolguyu sabitlemek için kenarlarını sıkıştırın. İki köşeyi birbirine bağlayın. Hamur veya et karışımı kalmayana kadar tekrarlayın. 9. Kaynatmak için büyük bir tencereye tuzlu su getirin. İçerisine mantıları ekleyin. Yukarıya çıktıklarında bitmiş ve çıkarılmaya hazır hale gelirler. Bir kevgir ile mantıyı süzün. Üzerlerine tereyağ gezdirin ve ekşi krema ile servis yapın. 

28 Şubat 2022 Pazartesi 17:29
Pelmeni Yorumları (1)
 1. çok güzel bir Rus yemeği.

  1. kullanıcı
 2. kullanıcı