Savoyer Bisküvili Pasta

 • 450 Kalori
 • 12 Kişilik
 • 30dk Hazırlama
 • 15dk Pişirme
 • 60dk Bekleme

Savoyer Bisküvili Pasta Malzemeleri

Savoyer Bisküvili Pasta Tarifi Nasıl Yapılır?

Pasta Tarifleri

Savoyer Bisküvili Pasta Tarifinin Yapılışı 1. 3 kaşık pudra şekerine rom veya likör ilave edip eriyinceye kadar karıştırın.

 2. Pandispanya kekini büyüklüğüne uygun bir pasta kalıbına yerleştirin.

 3. Süt ve neskafeyi bir kâsede pişirin. Yumurta sarısını kalan pudra şekeriyle krema haline gelinceye kadar çırpıp sütlü kahveye ekleyin. Kısık ateşte sürekli karıştırarak pişirin ve ateşten alıp bir kâseye boşaltın. Soğumaya bırakın.

 4. Jelatini 3 kaşık suda yumuşatıp süzün ve sütlü kahvenin içinde eritin. Süt kremasının üçte birini sütlü karışıma ilave edip hızla çırpın. Hazırladığınız kremanın üçte birini pandispanya kekinin üzerine sürün.

 5. 24 bisküviyi süslemek için ayırın ve kalan bisküvilerin yarısını kremanın üzerine dizin. Romlu karışımı bisküvilerin üzerine gezdirin ve malzeme bitene kadar işlemi tekrarlayın. Buzdola­bında 3 saat bekletin.

 6. Çırpılmış krem şanti ile pastanın üzerini ve çevresini kaplayıp kalanı krema sıkma tüpüne koyun. Pastanın çevresine kalan bisküvileri dizin.

 7. Pastanın üzerini krem şantiyi dilediğiniz şekillerde sıkarak süsleyin. File bademlerle dekore edip dilimleyerek servis yapın.

30 Aralık 2021 Perşembe 17:13
Savoyer Bisküvili Pasta Yorumları (0)
 1. kullanıcı